Zeynel Emre kimdir? Zeynel Emre kaç yaşında, nereli? Zeynel Emre hayatı ve biyografisi!

[ad_1]

Siyaset gündemine dair yorumları ile dikkatleri çeken Zeynel Emre izleyicilerin merak konusu oldu. Peki, Zeynel Emre kaç yaşında, nereli? Zeynel Emre hayatı ve biyografisi! Zeynel Emre kimdir?

Çarpıcı yorumları ve tespitleri ile katıldığı programlarda dikkatler çeken Zeynel Emre hakkında araştırmalar yapılıyor. Zeynel Emre kimdir? Zeynel Emre kaç yaşında, nereli? Zeynel Emre hayatı ve biyografisi!

ZEYNEL EMRE KİMDİR?

1981 yılında Manisa’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğreniminin ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Zeynel Emre, Bahçeşehir Üniversitesi “Hükümet ve Liderlik Okulu” Sertifika Programı’nı tamamladı.

Gençlik yıllarından itibaren Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olan Zeynel Emre, partide Mahalle Delegeliği, İl Delegeliği, Bakırköy İlçe Örgütü Avukatlığı gibi çeşitli kademelerde görev yaptı. Halkla ilişkilerden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı da yapan Emre, 2012-2015 yılları arasında İstanbul İl Sekreterliği görevine seçilerek Cumhuriyet Halk Partisi tarihinde bu göreve seçilen en genç üyelerden biri oldu. Yaklaşık iki yıl Cumhuriyet Halk Partisi’ni temsilen İstanbul Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu’nda yer aldı. Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği bünyesinde, CHP’ye proje hazırlayan Katılım Hareketi isimli siyasi proje grubunun kurulmasına katkı sağladı ve grubun çalışmalarında yer aldı.

2015 yılında yapılan ön seçim sonrasında Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekili adayı olan Emre, Haziran 2015 Türkiye Genel Seçimlerinde İstanbul Milletvekili oldu. Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri ve 2018 Türkiye Genel Seçimleri’nde tekrar aday gösterildi ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili oldu. TBMM Grup Yönetim Üyeliği yapan Emre, 2016 yılında Meclis bünyesinde kurulan 15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu üyeliğinde bulundu. Halen TBMM Adalet Komisyonu üyesi ve komisyonun CHP grup sözcüsüdür.

Zeynel Emre, 2007 yılında Akademisyen Perrin Öğün Emre ile evlenmiş olup Ali Miran (d.2011) ve Can Arhan (d.2018) isminde iki oğlu vardır.

[ad_2]
Haber Kaynağı: https://www.haberler.com/zeynel-emre-kimdir-zeynel-emre-kac-yasinda-14084703-haberi/

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.