Metrekaresi 5 TL! Devlet 34 bin TL'ye arazi satıyor yatırımcılar kaçırmayın

[ad_1]


Yatırım yapmayı düşünenlerin en önem verdiği noktaların başında zarar etmemek geliyor. Dolayısıyla zarar etmemek için arsaya yatırım yapmak çok makul bir fırsat gibi görünüyor.
Üstelik bunu devlet özelinde de yapabilmek mümkün hale geldi. Son dönemlerde kamu kurum ve kuruluşlarının taşınmazlarını satmaya başlaması, özelleştirilen işletmelerin satışı ve aynı zamanda lojman satışları büyük ilgi gördü.
Çünkü çok uygun fiyatlara taşınmazlara sahip olmak mümkün hale gelmişti. Şimdi ise devlet kurumları tarafından satışa çıkarılan, direkt olarak hazineye ait olup imarsız bir biçimde sunulan arsalar gündeme bomba gibi düştü. Hemen metrekaresi 5 TL gibi çok cüzi bir miktardan başlayan fiyatlarla arsanızı satın alabilirsiniz.
 
Devletin Sattığı Arsalar Nasıl Satın Alınır? 
İhale usulüyle satışa sunulan devlete ait arsalarda hangi kurum satışı gerçekleştiriyorsa başvurular kuruma bizzat yapılmak zorundadır. Genellikle Milli Emlak tarafından sunulan ilanlar göze çarpsa da kamu kurumlarına ait arsalar ve aynı zamanda belediyelere ait arsalar için de bunu gözlemleyebiliyoruz.
Yayınlanan ilanları incelediğimizde Sinop Durağan Kaymakamlığı Milli Emlak şefliği tarafından 5 imarsız arsa için satış başlatıldı. Arsaların satış fiyatına bakıldığında ise 2.169 metrekare arsa için belirlenen satış fiyatı sadece 34.800 TL olarak dikkat çekti.
Muğla’nın Yatağan ilçesinde bulunan 5.536 metrekarelik arazi içinse satış bedeli olarak belirlenen miktar 255.000 TL. Son derece önemli bir lokasyonda bu fiyata arazi satışı yapılması vatandaşların ilanlara olan ilgisini arttırıyor.
Tokat Merkez’de bulunan 5.428 metrekare arazi için istenilen bedel 43.500 TL iken Trabzon Ortahisar’da fındık bahçesi olarak işletilmeye devam edilen 22.358 metrekarelik arazi 1 milyon 32 bin TL’ye alıcısını bekliyor.
Metrekare fiyatı 5 TL olan arazi ise Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde. Tam 800 metrekare ve 4.000 TL’ye satışa sunulmuş durumda. İlanlar her geçen gün artarken Türkiye’nin büyükşehirleri dahil tüm şehirler için devlet arazilerine rastlamak mümkün. Üstelik en uygun fiyatlarla sahip olmak için hemen başvuru yapabiliyorsunuz.

[ad_2]

Haber Kaynağı: https://www.haberso.com/haber/8738409/metrekaresi-5-tl-devlet-34-bin-tlye-arazi-satiyor-yatirimcilar-kacirmayin

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.