Meclis'ten Yeni Destek Paketine Dair Açıklama Geldi Binlerce Lira Destek Sürece

[ad_1]


İş ve istihdam konusunda daha üst düzey bir standart yaratmayı amaçlayan devletin bazı noktalarda üst düzey bir destek paketiyle işverenlere yardımcı olacağı bekleniyordu. Bu beklenti karşılık buldu ve milyonlarca liralık teşvik için düğmeye basıldı. Belli bölgeler ve sektörler için çok önemli ödemeler yapılmaya başlanacak.
İstihdam destek paketi için işyerlerinin 10-50 arası personel çalıştırması durumunda faydalanabileceği bir sistem duyuruldu. Bu sisteme göre eğer minimum 10 ve maksimum 50 arası işçi çalıştıran işletmelerde her bir çalışan için işverene 1.165 TL ödeme yapılacak.
Şu sıralar bu fırsattan faydalanmak isteyen 13 binin üzerinde işletme başvurusunu iletti. Bu başvuruya istinaden 55 bin yeni istihdam yaratılması, projenin sürekliliği sağlanarak toplamda 125 bin yeni istihdam ile işsizliğin önüne geçilmesi amaçlanıyor.
 
İmalata Dayalı İthal İkame Desteği Başvurusu 
Teşvik için imalata dayalı ithal ikame desteği başvurusunu yaparak işletmeniz için hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz. Destek 3, 4, 5 ve 6.bölgeler için aktif edilmiş ve bu şehirlerde yatırım yapacak olan işverenler için halen daha verilmeye devam ediliyor.
Kredi Kefalet Fonu üzerinden sağlanan ödemelerde şimdiye kadar 2 milyon 282 bin işletme başvuru yaparak fayda sağlamış. Toplamda Kredi Garanti Kefalet tarafından ödenen kefalet tutarının ise 636 milyar Türk Lirası seviyesinde bir ticari krediyi kapsadığı vurgulanıyor.
 
Kredi Kefalet Fonu İki Destek Paketi Daha Sunacak 
Kredi Kefalet Fonu aracılığıyla yeni açılacak olan işletmelere çok ciddi kredi ve kefalet tutarları tanımlanmaya devam edilecek. İki yeni destek paketi duyurulurken hemen yeni açılacak, 50 kişiye kadar istihdam sağlanacak olan işyerleri için ciddi rakamlarda yardım alabilirsiniz.
Bu tutarlar 12.5 milyar Türk Lirası gibi çok ciddi bir rakamın kredi, 10 milyar Türk Lirası gibi bir rakamın ise kefalet olarak duyurulmasıyla daha da dikkat çekici hale geldi. An itibariyle Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Denizbank, Yapı Kredi, TEB, Vakıf Katılım, Türkiye Finans, Ziraat Katılım bankaları aracılığıyla her çalışan için 100 bin TL’ye kadar kredi sağlanabiliyor.

[ad_2]

Haber Kaynağı: https://www.haberso.com/haber/8789879/meclisten-yeni-destek-paketine-dair-aciklama-geldi-binlerce-lira-destek-surece

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.