EYT için 3 Yeni Formül Masada! Emeklilikte Yaşa Takılanlar için Yapılan Çalışmalar

[ad_1]


EYT Meclisten geçecek mi? 1999 Öncesi Sigortalıysanız OkuyunEYT kavramını sürekli duyuyoruz. Sigorta tamamlanmış olmasına rağmen yaş nedeniyle emekli olamayanlar olarak biliniyorlar. Bu mağduriyet senelerdir gündeme geliyor ama herhangi bir çalışma yapılmıyordu. Şimdi bu sorunu çözmek için çalışmalar başladı ve 3 formül ile çözülecek. EYT geçecek mi sorusuna kesin yanıt verememekle birlikte gündeme gelmiş olması bile büyük bir umut oldu.
1999 yılından önce işe girmiş kişilerde emeklilik kolaydı. Kadınlar 7200 gün erkekler 9000 gün prim sayısını doldurunca emekli oluyordu. Tabii, bu da 40’lı yaşlarda çok kişinin emekli olmasına neden oldu. Hatta yıpranma payı alanlar 40 yaş altında bile emekli oluyordu. Bu sistem kaldırınca EYT’liler çoğalmaya başladı. Kendilerine de eskisi gibi hakkında tanınması gerektiğini savunuyorlar. Mevcut yasanın tekrar yürürlüğe girmesi için talepler yoğunlaşırken farklı bir formül üzerinde çalışılıyor.

[ad_2]

Haber Kaynağı: https://www.haberso.com/foto/8309293/eyt-icin-3-yeni-formul-masada-emeklilikte-yasa-takilanlar-icin-yapilan-calismalar

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.