Emeklilere özel maaşınızın 35 katı kadar kredi alabilirsiniz

[ad_1]


PTT özellikle çok uygun kredi teklifleri ve devlet destekli ödemeleriyle gündemden düşmüyor. Burada PTT ile birlikte iki özel banka daha devreye giriyor ve emeklilerin ekonomik anlamda özgürleşmesi için yeni fırsatlar yaratıyor. Emekli maaşı yatan bankadan kredi çekmek için şartların çok uygun olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Örneğin kredi notu 1.000 ve üzeri olması ve düzenli olarak emekli maaşınızın olması kredi onayı almanız için yeterli.
Bu kredi onaylarında miktar ve limite takılanlar ise hemen maaşlarını bu üç bankadan birisine taşıyabilirler. PTT ilk seçenek iken Türkiye’nin en köklü bankalarından olan Akbank ve yanında Anadolubank emeklilere destek olmaya hazır. Sunulan kredi teklifinde ortalama olarak emekli aylığının 35 katına kadar kredi teklif ediliyor.
 
Emeklilere Maaşın 35 Katı Kadar Kredi Veren Bankalar 
Hemen finansman ihtiyacınızı karşılamak için PTT şubelerine giderek maaşınızı taşıyabilirsiniz. Maaşınızı PTT’den çekmeye başladıktan sonra maaş tutarınızın tam 35 katı kadar kredi talebinde bulunabiliyorsunuz.
3.000 TL’ye yakın bir emekli maaşı alan vatandaşlar için 100.000 TL’ye kadar kredi şansı sunuyor. Ayrıca bu kredi teklifini 36 ay vade seçeneğiyle sunmasının dışında 3 ay ertelemeli olarak kullanmaya olanak tanıyor. Böylece nakit desteğinden faydalandıktan sonra 3 ay hiçbir ödeme yapmadan yaşamınıza devam edebiliyorsunuz.
Bir diğer emekli kredisi seçeneği ise Akbank tarafından sağlanıyor. Akbank 100.000 TL’ye kadar krediyi emeklilere özel olarak açıkladı. Limit olarak ise emekli maaşı tutarının 33 katı baz alınıyor. 36 ay vade seçeneği standart olarak Akbank emekli kredisi için sunuluyor. Ayrıca artık kredilerde standart olan 3 ay erteleme şansı yine mevcut. Dilerseniz ipotek ve kefil ile 100.000 TL’nin üzerinde de kredi çekmenize imkân veriliyor.
Anadolubank emeklilere özel kredi veren bir diğer banka olarak öne çıkıyor. Maaşın 35 katına kadar finansman desteği sağlayan banka bunu 3 ay ertelemeli olarak 36 ay vadeyle müjdeledi. Kredi notunuzun 1.000 ve üzerinde olması dahi yeterli görülüyor.

[ad_2]

Haber Kaynağı: https://www.haberso.com/haber/8738278/emeklilere-ozel-maasinizin-35-kati-kadar-kredi-alabilirsiniz

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.