Cumhurbaşkanlığı’ndan 128 milyar dolar açıklaması: Kaybolmuş tek 1 kuruş yoktur

[ad_1]

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla, CHP’nin ‘128 milyar dolar nerede?’ kampanyasına yanıt verdi. Altun, “Son günlerde ‘128 milyar dolar kayıp’ iftirasıyla yalanlarına bambaşka bir boyut kattılar. Kaybolmuş tek 1 kuruş yoktur. Hangi iftirayı atarlarsa atsınlar, aziz milletimizin selameti, ülkemizin birlik ve beraberliği, büyük ve güçlü Türkiye için hiç durmadan çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun sosyal medya hesabından, CHP’nin gündeme getirdiği Merkez Bankası’ndaki 128 milyar dolar rezervinin akıbetine ilişkin iddialarla ilgili açıklama yaptı. Altun, ‘İftiralar kasıtlı bir planı parçası” ifadelerini kullanırken; “Kaybolmuş tek 1 kuruş yoktur” dedi.

Altun, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Tam 4 yıl önce milletimizin oylarıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni tercih eden Türkiye, adeta bir devrim gerçekleştirmiştir. Türkiye, yeni sistemle birlikte siyasetin günlük kısır tartışmalarından sıyrılmış istiklal, istikrar ve istikbalimiz için büyük bir adım atmıştır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle birlikte ülkemizde kuvvetler ayrılığı keskin bir şekilde tesis edilmiş, idarede hızlı karar alma ve uygulama dönemi başlamış, denge ve denetleme mekanizması daha işler ve aktif hale gelmiştir

“BİRÇOK DEVRİM PEŞ PEŞE GERÇEKLEŞMİŞTİR”

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bölgesel ve küresel alanda büyük bir ivme yakalayan ülkemiz eğitimden sağlığa, ekonomiden ticarete kadar birçok devrimi peş peşe gerçekleştirmiştir.

Ülkemizin yakalamış olduğu büyüme hızından rahatsız olanlar ülkemizin ve milletimizin aleyhine dur durak bilmeyen bir iftira ve karalama kampanyasına başladı.

Türkiye, yapay gündemlerle boğulsun, önünü göremesin istiyorlar. Çamur at, tutmazsa izi kalır diyorlar. Ülkemiz aleyhine ısrarla sürdürdükleri iftiralar kasıtlı bir planın parçası.

“İFTİRALARINA BAMBAŞKA BİR BOYUT KATTILAR”

Eski Türkiye özlemi içinde, kendi imtiyazlarını yeniden kazanmanın derdindeler. Bunun için söylemeyecekleri yalan atmayacakları iftira yok. Yalan ve iftiralarının boyutu her geçen biraz daha büyüyor. Son günlerde “128 milyar dolar kayıp” iftirasıyla yalanlarına bambaşka bir boyut kattılar.

Merkez Bankası başta olmak üzere kurumlarımızı sadece görevlerini ifa ettikleri için itibarsızlaştırma yarışına girdiler. Aziz milletimiz uzunca bir zamandır bu zihniyetin hezeyanlarını ve iki yüzlülüğünü hayretle izlemektedir.

Yalan söylerken utanmıyorlar. Terör örgütü PKK ile ittifak yapıp vatan millet edebiyatı yapıyorlar. IMF ile otel lobilerinde basılıp milli ekonomi çığırtkanlığı yapıyorlar.

Cumhurbaşkanlığı'ndan 128 milyar dolar açıklaması: Kaybolmuş tek 1 kuruş yoktur

“KAYBOLMUŞ TEK KURUŞ YOKTUR”

Tek merkezden yönetilen kirli kampanyalardan medet umanlara bir kez daha sesleniyoruz;

1- Kaybolmuş tek 1 kuruş yoktur,

2- Hangi iftirayı atarlarsa atsınlar, aziz milletimizin selameti, ülkemizin birlik ve beraberliği, büyük ve güçlü Türkiye için hiç durmadan çalışacağız.”

Cumhurbaşkanlığı'ndan 128 milyar dolar açıklaması: Kaybolmuş tek 1 kuruş yoktur

[ad_2]
Haber Kaynağı: https://www.haberler.com/cumhurbaskanligi-ndan-128-milyar-dolar-aciklamasi-14071974-haberi/

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.