CHP, “Hep Birlikte” projesi ile gençlerin sorunlarının çözüm yollarını arayacak

[ad_1]

CHP, her kesimden gençlerin yer alacağı “Hep Birlikte” projesi ile gençlerin problemlarına ilişkin çözüm tavsiyeleri sunacak.

CHP, her kesimden gençlerin yer alacağı “Hep Birlikte” projesi ile gençlerin problemlarına ilişkin çözüm tavsiyeleri sunacak.

CHP’den yapılan açıklamaya göre, partinin Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, her hafta farklı gruplardan gençlerle bir araya gelerek, gençlerin problemlarını ve çözüm tavsiyelerini raporlayacak.

Projenin planlamasında gençler, “lise öğrencileri”, “üniversite öğrencileri”, “çeşitli meslek grupları”, “işsizler” ve “beyin göçüyle yurt dışına taşınanlar veya taşınmayı düşünenler” olarak gruplandırıldı.

Proje ile genellikle “Y kuşağı”, “Z kuşağı” gibi gruplandırılarak yalnızca sosyal davranış ve oy tercihleriyle gündeme gelen milyonlarca gencin farklılıkları ve ortak noktaları belirlenerek, gençlerin siyasette sembolik ve genelleyici değil, gerçek ve çözüm odaklı görünürlüğünün sağlanması hedefleniyor.

Bu kapsamda düzenli yapılacak toplantılarda Türkiye‘nin tüm bölgeleri dengeli temsil edilecek. Katılımcıların toplantı öncesi araştırma yapması istenecek ve kişisel hikayelerin yanında genele yayılan problemların da çözüm tavsiyeleriyle birlikte aktarılması sağlanacak.

Toplantıların organizasyonu için tamamı gençlerden oluşan bir ekip görevlendirildi. Buna göre, CHP Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı bünyesinde oluşturulan Gençlik Politikaları Platformu’nda hukuk, ekonomi, eğitim çalışma grupları başta olmak üzere tüm çalışma gruplarında görev alan gençler, ön araştırma, toplantıların organizasyonu ve raporlaması konusunda yetkilendirildi.

CHP Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, konuya ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

“Türkiye’nin her yanında gençler, çok ciddi sorunlarle baş başa bırakılmış durumda. Tek adam hükümeti, gençlerin problemlarını çözmek yerine bu problemları gittikçe daha da derinleştiriyor. Gençler olarak her birimiz birçok meslek dalında çalışıyor, okuyor veya işsiz kalıyoruz. Hayatın tüm alanlarında yaşanan problemların üstüne bir de genç olmaktan kaynaklanan güvencesizlik temelli problemlar ekleniyor. Bu projeyle amacımız, siyasi görüşlerinden bağımsız olarak gençleri bir araya getirmek ve gençlik politikalarımızı problemun bizzat muhatabı olan gençlerle birlikte üretmek, gençlerin problemlarını çözümlerle birlikte kayda geçirmek. Bu nedenle projemize ‘Hep Birlikte’ adını verdik. Çalışmalara başladıkça görüyoruz ki alışılageldik ayrışmalar gençler için geçerli değil, farklı kökenlerden gelen gençlerin problemları, önyargıları yıkacak derecede ortak.”

Kaynak: Anadolu Ajansı / Muhammed Ali Toruntay

[ad_2]
Haber Kaynağı: https://www.haberler.com/chp-hep-birlikte-projesi-ile-genclerin-14057991-haberi/

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.