Bu Devlet Yardımını Herkes Bilmiyor! 1500 TL PTT Aracılığı ile yapılıyor! Gıda, Elektrik, Yakacak…

[ad_1]


Salgın döneminde birçok kişi ekonomik anlamda zorluklar yaşadı. Kimi zaman faturalar ödenemedi kimi zaman da kira… Devlet bu aşamamada belirli koşulları sağlayanlara nakdi para desteği sağlıyor. Gıda, ısınma, fatura veya diğer ihtiyaçlar için nakit yardımı alabiliyorsunuz.
Devletten Maddi Destek Alma Şartları Neler?Devletin ihtiyaç sahipleri için verdiği maddi destekten yararlanmanın bazı şartları var. Bunun için ilk olarak gerçekten ihtiyaç sahibi olduğunuzu belgelerle kanıtlamanız gerekiyor.
Sosyal yardımlaşma ve dayanışma Vakıflarına başvurmalısınız. Eğer, evde 4 kişiyseniz ve 1 kişi asgari ücretle çalışıyorsa maddi yardım alabilirsiniz. Ama asgari ücret ile 3 kişilik bir aile iseniz bu yardımdan yararlanamazsınız.
Gıda Yardımı Alma Koşulları Neler? 
Gıda yardımı alabilmek için de Sosyal yardımlaşma ve dayanışma Vakıflarına gitmeniz gerekiyor. Burada da evinizin durumu, haneye giren para birçok hesap kitap yapılarak uygun görüldüğü taktirde gıda desteği sağlanıyor.
Elektrik Fatura Desteği ve Başvurusu Nasıl Alınır?
Elektrik fatura desteği özellikle pandemi döneminde büyük ihtiyaç haline geldi. Eve kapandık, günde 8 saat çalışan elektrikler belki 16-24 saat boyunca çalışmaya başladı. Hal böyle olunca faturalar da uçtu. Bir de işsizlik cabası olunca faturalar ödenemedi.
Ekonomik durumu iyi olmayan aileler PTT’de fatura desteği istediğini son ay faturalarını götürerek belirtebilir. Yine şartları sağladığınız taktirde devlet size destek verecektir. Hastalık nedeniyle evde elektrik tüketimini artıracak bir durum varsa elektrik fatura desteği daha fazla olcaktır.
Yakacak Isınma Yardımı Nasıl Alınır?Salgın döneminde kömür, odun gibi yakacak malları da çok zamlandı. Elektrik, doğalgaz zaten yüksek tutarlara ulaştı. Çoğu devlet yardımında olduğu gibi bundan da Sosyal yardımlaşma ve dayanışma Vakıflarına başvurmanız gerekiyor. Başvuru olumlu sonuçlanırsa yakacak, ısınma yardımı kolayca alınır ve PTT tarafından yatırılır.
 

[ad_2]

Haber Kaynağı: https://www.haberso.com/haber/8307572/bu-devlet-yardimini-herkes-bilmiyor-1500-tl-ptt-araciligi-ile-yapiliyor-gida-elektrik-yakacak

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.