“PCI SSC”de ilk kez bir Türk konuşmacı

[ad_1]

Cyberwise CISSP, CISA, CISM, QSA, ASV, Kıdemli Bilgi Güvenliği Danışmanı Hüseyin Erkılıç, küresel “PCI SSC” etkinliğine konuşmacı olarak katılıyor.

“PCI SSC”de ilk kez bir Türk konuşmacı

Türkiye’nin lider siber güvenlik markası Cyberwise, kartlı ödeme verilerinin korunması için PCI Güvenlik Standartlarını geliştiren, sürdüren ve yöneten küresel bir forum olan Ödeme Kartı Endüstrisi Güvenlik Standartları Konseyi’nin (PCI SSC), küresel online etkinliğine katılıyor.

Türkiye’nin ilk siber güvenlik bütünleşmesiyle doğan lider şirketi Cyberwise, kartlı ödeme verilerinin korunması için PCI Güvenlik Standartlarını geliştiren, sürdüren ve yöneten küresel bir forum olan Ödeme Kartı Endüstrisi Güvenlik Standartları Konseyi’nin (PCI SSC), 26 – 28 Ekim 2021 tarihleri arasında düzenleyeceği, “Ödeme Dünyasının Değişen Dinamikleri: Mobil Uygulamalar” konulu sunumu ile küresel online etkinliğine katılıyor.

Cyberwise adına, firmanın CISSP, CISA, CISM, QSA, ASV, Kıdemli Bilgi Güvenliği Danışmanı Hüseyin Erkılıç’ın, 26 Ekim 2021 tarihinde, Saat 15:00’da gerçekleştireceği, Ödeme Dünyasının Değişen Dinamikleri: Mobil Uygulamalar konulu bir sunum ile katılacağı etkinlik, dünyanın birçok yerinden siber güvenlik uzmanları tarafından takip edilecek. 

Cyberwise tarafından yapılan açıklamada Erkılıç’ın etkinlikte, “pandeminin ödeme endüstrisi üzerindeki etkisine genel bir bakış”, “CPoC, SPoC, Pin on Glass ve biyometrik çözümler ile mobil uygulama kartı kayıt ve yetkilendirme süreç akışları”, “mobil ödeme uygulamaları tehditleri” ve “ödeme sektörü ile ilgili gelişen teknolojilerin incelenmesi” konularını ele alacağı vurgulandı.

PCI denetim ve danışmanlığı alanında en geniş müşteri portföyüne sahip, bu alanda Türkiye’nin en tecrübe QSA şirketi olan Cyberwise; halen tek Türk ASV firması olmasının yanında 2018 yılında, Ödeme Kartı Sektörü Güvenlik Standartları Konseyi’nin (PCI SSC) 3D Güvenli Ödeme Sistemi’ni (3D Secure) denetleyebilen ilk Türk denetim firması oldu. 

[ad_2]

Haber Kaynağı: https://www.haberlerz.com/ekonomi/pci-sscde-ilk-kez-bir-turk-konusmaci-39261.html

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.