Fed Başkanı Powell: Toparlanma güçleniyor gibi görünüyor

[ad_1]

Ekonomi

URL’yi kısaltın

Fed Başkanı Powell, ekonomik toparlanmanın genel olarak beklenenden daha süratli ilerlediğini ve güçleniyor gibi göründüğünü ifade etti.

ABD Merkez Bankası (Fed), Başkan Jerome Powell‘in bugün ABD Temsilciler Meclisi’nin Finansal Hizmetler Komisyonu’nda, Koronavirüs Yardım, Destek ve Ekonomik Güvenlik Yasası’na (CARES) ilişkin yapacağı sunumun metnini yayınladı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının etkilerine karşı Fed’in elindeki tüm politika araçlarını kullanarak benzeri görülmemiş bir hız ve güçle hareket ettiğini anımsatan Powell, “Bugün durum çok iyileşti” değerlendirmesinde bulundu.

Powell, toparlanmanın tamamlanmaktan çok uzakta olduğunu ve Fed olarak ekonomiye ihtiyaç duyduğu desteği gerektiği sürece sağlamaya devam edeceklerini yineledi.

‘Toparlanma genel olarak beklenenden daha süratli ilerledi’

Ekonominin önündeki yolun virüsün seyrine bağlı olmaya devam ettiğinin altını çizen Powell, son zaman içinderda ekonomik faaliyet ve istihdama ilişkin göstergelerin yönünü yukarı çevirdiğini aktardı.

Powell, “Toparlanma genel olarak beklenenden daha süratli ilerledi ve güçleniyor gibi görünüyor” ifadelerini kullandı.

Salgından en olumsuz etkilenen sektörlerin zayıf kalmaya devam ettiğine işaret eden Powell, iş gücüne katılımın salgın öncesi seviyelerin altında kaldığını kaydetti.

Powell, ekonomiyi desteklemek ve toparlanmanın olabildiğince sağlam olmasını sağlamak için Fed’in tüm araçlarını kullanma kararlılığını yineledi.[ad_2]

Bu Haberin Kaynağı Aşağıdadır.
https://tr.sputniknews.com/ekonomi/202103231044091677-fed-baskani-powell-toparlanma-gucleniyor-gibi-gorunuyor/

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.